Dula Monika

reference

Bertík

160622

Od počátku těhotenství jsem věděla, že chci co nejpřirozenější porod. Těšila jsem se z každého kroku, který je popisován v knížkách. Věřila jsem přírodě, svému tělu i miminku, že vše proběhne přirozeně a v pořádku. Ale jako prvorodička jsem samozřejmě nevěděla, do čeho jdu a hledala jsem někoho, kdo mi u porodu bude oporou. Kdo mi poradí, pomůže, poskytne útěchu a vytvoří mi pocit bezpečí, abych se mohla soustředit jen na sebe a miminko, které přichází na svět.

Na doporučení jsem oslovila dulu Moniku a byla to moje nejlepší investice, kterou jsem zatím v životě udělala. Během těhotenství mi vždy odpověděla na všechny dotazy, které mne trápily. Sešli jsme se s Monikou i manželem a povídali si o tom, co nás čeká a jak může porod vypadat, co si představujeme, probrali jsme porodní přání a vylíčili si naše představy.

Pak přišel den D. Věděla jsem, že chci co nejvíce času strávit doma, v klidu a pohodě s manželem. Monika byla na telefonu a konzultovali jsme, jak první doba porodní probíhá. Když už jsem cítila, že bolesti sílí a necítím se doma komfortně, vyjeli jsme do Podolí, kam jsem přijela již otevřená na 8
cm.

Monika dorazila v zápětí po nás a sešli jsme se na porodním pokoji. Celou dobu, cca od 22. hodin, mi byla k dispozici, radila s polohami, kdy odpočívat, atd. Byla téměř jediným člověkem, kterého jsem během porodu vnímala a věděla jsem, že se na ni mohu maximálně spolehnout a důvěřovat jí.

Hubert se narodil v 1.13 a Monika s námi zůstala ještě celou dobu během bondingu, pomohla s prvním přisátím. Porod proběhl přesně podle mých představ a byl krásným zážitkem. A já vím, že tomu tak bylo, protože jsem se díky dule Monice mohla soustředit pouze na sebe a miminko. S maminkovskou péči se starala o to, aby mě nic nerušilo a nenarušovalo proces, který je pro ženu tak důležitý.

Sešli jsme se po porodu ještě dvakrát, ihned po propuštění z porodnice a pak asi po měsíci a půl. Pomohla mi s kojením a zodpověděla mi spoustu otázek, které jako prvorodička máte. Jsem moc ráda, že jsem si k porodu vzala právě Moniku a děkuji ji za to, že jsem se jí s důvěrou mohla svěřit do rukou a i proto se těším na další porody, které mne ještě čekají. 
smiley_smile

Alice B., Praha

Zpět na reference