Dula Monika

reference

Nelson

Dana Straka reference

Milá Moniko, jenom těžko se mi hledají slova, která by vystihla, jak nesmírně jsi mi pomohla, a jakou podporou jsi pro mě byla. A to nejenom během porodu, ale vlastně od naší první konzultace. Vždycky, když jsem od tebe odcházela, byla jsem zklidněná, pozitivně nasměrovaná a beze strachu. A to byly první, ale zásadní kroky pro úspěšnou cestu mým těhotenstvím. Jsem ti vděčná za to, jak jsi mi pomohla masáží i povídáním, abych se vyhnula vyvolávání, které jsem tolik nechtěla…

Samotný porod si bez tebe vůbec nedokážu představit, a myslím, že můj manžel také ne. Od chvíle, kdy jsi přišla na sál, jsem se uklidnila, a začala jsem se cítit bezpečně. Nevím jak, ale věděla jsi, co potřebuji, ještě než jsem to vůbec stihla vyslovit. Vzpomínám jsi, jak jsi mě držela za ruku, byla jsi pořád se mnou, a vysvětlovala mi, co se se mnou děje, co bude dál, a čím můžeme Nelsonkovi ještě víc pomoct. Díky tobě se celý porod vyvíjel přirozeným tempem, a nemusela jsem čekat, až příide porodní asistentka. To bylo skvělé. A díky tobě neskončil celý porod císařem… vím, že jsi to byla ty, kdo navrhl změnu pozíce, a pomohla jsi Nelsonkovi se správným nasměrováním hlavičky. To bylo neuvěřitelné!

Obdivuji, jaký máš talent pro doprovázení, dokázala jsi se mě zastat před personálem, a přesto jsi s nimi úžasně vycházela. Mohla jsem se tak stroprocentně spolehnout, že nemusím nic řešit, a "jenom" se soustředit na to, abych porod zvládla.

Byla jsi tím nejlepším rozhodnutím, jaké jsem mohla udělat pro to, aby Nelsonek přišel na svět přirozeně, a porod pro něj byl co nejméně stresující. Opravdu, nevím jak ti poděkovat. Ale máš můj hluboký obdiv.

Moc tě zdravíme! Mĕj se krásně.

Dana S., Praha

Zpět na reference