Dula Monika

více o mně

Proč doprovázím k porodům a proč jsem si vybrala toto poslání?
Prvním impulsem byla moje osobní velmi špatná zkušenost. Narodila se nám holčička, která již nežila. Bezradnost a strach, který jsem tehdy prožívala, touha po uklidnění a dobrém slovu, mě utvrdilo, že budoucí maminky potřebují něco „více“, než jim je obecně nabízeno. Tato smutná událost pro mě byla důležitým momentem v hledání, v hledání sebe a smyslu života. Jsem máma tří již dospělých synů a jejich narození bylo odlišné, tak jako jsou oni sami. Ze své zkušenosti vím, jak cenná je dobrá příprava na nový život. Můžeme se stávat citlivější a otevřenější pro nový začátek. Pracovat jako dula mě velmi naplňuje. Každá žena, každé miminko i každá situace při porodu je jiná, odlišná. Jsou jiné podmínky, různá vstřícnost v porodnicích. Všichni jsme originálními bytostmi se svými přáními, pocity a touhami, se svými radostmi a obavami. Mým úkolem při porodu je doprovodit Vás tak, abyste se cítila bezpečněji, jistěji, byla respektována a mohla se tak lépe uvolnit a své miminko snadněji porodit. V těchto pro Vás tak důležitých chvílích v životě Vám nabízím doprovod, sdílení, soucítění. Ve svém průvodcovství využívám zkušenosti ze všech svých porodů a inspirují mě i porody, které sdílím se ženami.

Oslovuje-li Vás i hlubší aspekt bytí - zrození, jsem připravena Vás podpořit.
Věřím, že každé miminko, které přichází na svět se narodit chce. Na ženě je, aby mu byla dobrou průvodkyní, poskytla mu potřebný čas, klid a respekt.

Jak můžete pomoci úspěšnému narození?
Nejdůležitější je odložit obavy, pochybnosti. A jak na to? Těšte se! Přijímejte a milujte svůj stav, svoje miminko (i když ho ještě nedržíte v náručí). Vyprávějte mu, jak se na něj těšíte, co všechno mu ukážete a jak se spolu budete mazlit, zpívat si, hrát si. Vy nejlépe víte, jak se na něj naladit. Vaše souhra nejvíce napomůže samotnému porodu. Hledejte společně rovnováhu.

Monika_o_mne