Představení
 

Oslovuje-li Vás i hlubší aspekt bytí - zrození, jsem připravena Vás podpořit.

Věřím, že každé miminko, které přichází na svět se narodit chce. Na ženě je, aby mu byla dobrou průvodkyní, poskytla mu potřebný čas, klid a respekt.

Jak můžete pomoci úspěšnému narození?

Nejdůležitější je odložit obavy, pochybnosti. A jak na to? Těšte se! Přijímejte a milujte svůj stav, svoje miminko (i když ho ještě nedržíte v náručí). Vyprávějte mu, jak se na něj těšíte, co všechno mu ukážete a jak se spolu budete mazlit, zpívat si, hrát si. Vy nejlépe víte, jak se na něj naladit. Vaše souhra nejvíce napomůže samotnému porodu. Hledejte společně rovnováhu.

Vzdělání


Motto


Oslovuje-li Vás i hlubší aspekt bytí - zrození, jsem připravena Vás podpořit.

 
 

Proč doprovázím k porodům a proč jsem si vybrala toto poslání?

Prvním impulsem byla moje osobní velmi špatná zkušenost. Narodila se nám holčička, která již nežila. Bezradnost a strach, který jsem tehdy prožívala, touha po uklidnění a dobrém slovu, mě utvrdilo, že budoucí maminky potřebují něco „více“, než jim je obecně nabízeno.Tato smutná událost pro mě byla důležitým momentem v hledání, v hledání sebe a smyslu života.

Jsem máma tří již dospělých synů a jejich narození bylo odlišné, tak jako jsou oni sami. Ze své zkušenosti vím, jak cenná je dobrá příprava na nový život. Můžeme se stávat citlivější a otevřenější pro nový začátek.

Pracovat jako dula mě velmi naplňuje. Každá žena, každé miminko i každá situace při porodu je jiná, odlišná. Jsou jiné podmínky, různá vstřícnost v porodnicích. Všichni jsme originálními bytostmi se svými přáními, pocity a touhami, se svými radostmi a obavami. Mým úkolem při porodu je doprovodit Vás tak, abyste se cítila bezpečněji, jistěji, byla respektována a mohla se tak lépe uvolnit a své miminko snadněji porodit. V těchto pro Vás tak důležitých chvílích v životě Vám nabízím doprovod, sdílení, soucítění. Ve svém průvodcovství využívám zkušenosti ze všech svých porodů a inspirují mě i porody, které sdílím se ženami.

 

O mně...

Zajímá mě...


  1. vztahy s lidmi

  2. jóga, plavání, tanec

  3. cestování, výlety

  4. příroda, kytičky

  5. knížky

 

Věřím, že každé miminko, které přichází na svět, se narodit chce. Na ženě je, aby mu byla dobrou průvodkyní, poskytla mu potřebný čas, klid a respekt.

Mandala pro Moniku

Ilustrace © VINONIA